"ZDRAVÉ A ÚSPORNÉ BÝVANIE"

ThermoShield Stuccotex

ThermoShield StuccoTex je štrukturálna omietka pripravená k použitiu.

ThermoShield StuccoTex je založený na funkcii termokeramickej membrány. Je vhodný takmer pre všetky podklady v exteriéri. Zo zvláštneho zloženia a jedinečných vlastností Stucco vyplýva viacero oblastí energetického využitia jak pre letnú tak i zimnú tepelnú ochranu.

Záklané vlastnosti ThermoShield Stuccotex

  • dlhotrvajúca ochrana fasády pred škodlivými vplyvmi životného prostredia ako ultrafialové žiarenie, smog, prach, kyseliny, soli a morská voda
  • ochrana pred poveternostnými vplyvmi ako je dážď, sneh a krupobitie…
  • zabránenie tvorbe rias, machov, húb a plesní
  • energetické úspory v zime aj v lete
  • zníženie tvorby trhlín v podklade
  • dlhodobá farebnosť

Dlhotrvajúca ochrana pre vašu fasádu s ThermoShield Stucotex pred záťažami životného prostredia a pri každom počasí

Slnko a teplý vzduch podporujú ThermoShield StuccoTex po nanesení v tom, že rýchlo vybudujú účinnú ochranu proti prenikaniu dažďovej vody. Nadmerná vlhkosť muriva sa vďaka funkcií membrán ThermoShieldu rýchlo odparí.

Množstvo odolných mikrokeramických guličiek, ktoré sa v elastickom spojive pohybujú, bránia, rovnako ako ľudská koža pri kúpaní alebo sprchovaní, prenikaniu vody do podkladu. Vysoká odolnosť proti znečisteniu, vplyvom životného prostredia ako je smog, kyseliny, soli, ozón a ultrafialové žiarenie, a enormná elasticita zaisťujúca dlhodobú ochranu, ktorá zabraňuje tvorbe trhlín spôsobených krehnutím a starnutím. Trhlinky spôsobené pnutím sa silno zredukujú, pretože tepelná ochrana značne redukuje rôzne dilatačné pohyby stavebných materiálov.

ThermoShield Stuccotex bráni tvorbe vlhkosti

ThermoShield StuccoTex je odolný proti extrémom počasia, napr.: prudkému dažďu, krupobitiu alebo sneženiu. Náter sa tak stará o suché stavebné materiály a znižuje riziko nežiadúceho „ozelenenia “ fasády, ktoré sa často vyskytuje ako sprievodný jav pri vzniku kondenzačnej vody. Vďaka vysokému podielu keramickej zložky a bráneniu tvorbe vlhkosti na povrchu plášťa budovy, neposkytuje ThermoShield StuccoTex živnú pôdu hubám, lišajníkom a machom.

Preto môžeme úplne vynechať následnú aplikáciu jedov škodlivých pre životné prostredie a zdravie. Škodám spôsobených pliesňami v murive alebo na jeho povrchu sa zabráni, lebo omietka prevádza kolísavý podiel vlhkosti v murive na ustálenú vlhkosť stavby.

ThermoShield StuccoTex je dimenzovaný tak, že tieto funkcie sú k dispozícií počas celých rokov napriek všetkým zaťaženiam. Podnebie so svojim prirodzeným kolísaním ponúka aj nutné okrajové podmienky k tomu, aby popísané stavebné fyzikálne procesy so svojimi žiadúcimi efektmi úspory energie a ochrany mohli neustále prebiehať.

Zatepľovať či nezatepľovať? Prečo si položiť túto základnú otázku, keď sa zo všetkých médií valia informácie o tom, ako a koľko sa dá ušetriť zateplením Vášho paneláku alebo rodinného domu? Nie vždy to musí byť pravdou.

ThermoShield Stuccotex: dom potrebuje vzduch na dýchanie

Rovnako ako ľudská koža, predstavuje omietka ThermoShield StuccoTexzväčšený povrch a poskytuje dosť vzduchu na dýchanie tomu, čo sa nachádza pod ním. „Umelé dýchanie“ budov pomocou klimatizačných zariadení sa môže obmedziť alebo úplne zastaviť. Ušetrí to nielen peniaze, ale pre obyvateľov to zníži aj riziko letného prechladnutia.

Omietka ThermoShield StuccoTex zvyšuje izolačnú schopnosť muriva, aj napriek tomu, aby ho uzavrelo. Má tak úplne podstatnú výhodu oproti iným opatreniam, ktoré majú rovnako za cieľ redukciu odvádzania tepla. Niektoré iné opatrenia často murivo uzatvárajú a tým ho zadusia (alebo dokonca v najhoršom prípade „utopia“).

Fasády a steny zostanú ako nové – taktiež pre veľa rokov

ThermoShield StuccoTex pri ošetrených plochách bráni vzniku elektrostatického náboja a tým znemožňuje chemické spojenie s prachovými časticami. Ak sa po niekoľkých rokov predsa len nečistota usadí, umožňuje kombinácia keramiky a veľmi odolného nosného spojiva bezproblémové čistenie všetkých natrených plôch vodou a dokonca aj vysokotlakovými prístrojmi. ThermoShield StuccoTex sa tak postará o nadpriemerne dlhodobú čistotu fasády a jej stálu farebnosť.

Doplňujúce materiály

Technický list

Bezpečnostný list

Máte záujem o zateplenie?

V Domostav Energo sa venujeme rôznym spôsobom zatepľovania. Ak ste nenašli v našich materiáloch to, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať. Na vyžiadanie vám poskytneme aj cenovú kalkuláciu.

Cenová ponuka