"ZDRAVÉ A ÚSPORNÉ BÝVANIE"

Eko materiály

Na stavbu našich pasívnych domov používame výhradne prírodné materiály pre skutočne zdravé a maximálne úsporné bývanie. Prírodné materiály majú mnoho skvelých a unikátnych vlastností, ktoré bežné stavebné materiály nikdy mať nebudú. Bezpečnosť, energetická nenáročnosť, funkčnosť, inovácia a ekológia sú hlavnými znakmi našich stavieb.

Nepoužívame žiadne drahé tepelné čerpadlá ani rekuperácie, ktoré okrem toho že sú drahé, spotrebovávajú energiu, majú relatívne nákladný servis a ich životnosť je cca 15 rokov. Potom treba znova investovať do nákupu, inštalácie, energie a servisu a tak stále dookola.

Porovnanie našich eko materiálov v reálnej situácií

Keď sme prepočítali investíciu do tepelného čerpadla a rekuperácie na ich životnosť , plus náklady na energiu, ktorú spotrebujú a náklady na servis, vyšlo nám obrovské číslo. Počítali sme to na dom so zastavanou plochou 103 m². V našom pasívnom dome dáte za komfortné kúrenie pri daných cenách energie za obdobie 15 rokov maximálne 2.550,-€ čo je necelých 170,-€ ročne alebo asi 14,-€ mesačne.

Z uvedeného vyplýva že za cenu tepelného čerpadla a rekuperácie môžete v našom pasívnom dome kúriť minimálne 105 rokov!!!

Keď sa na to pozriete z tohto pohľadu, vidíte že nie všetko čo sa javí ako úsporné aj úspory v skutočnosti prináša. Všeobecne to platiť môže . Ale nie v našich unikátnych pasívnych domoch. Keď si do domu pridáte malé krbové kachle alebo krbovú vložku do 5 kW, tak je kúrenie ešte lacnejšie a navyše máte príjemnú atmosféru.

Hofatex – hydrofobizovaná drevovláknitá doska

  • 22mm výborné tepelno a zvukovoizolačné vlastnosti
  • dobre prepúšťa vodnú paru
  • vyrábaná výlučne z prírodných surovín
  • ľahko a jednoducho sa opracováva a aplikuje
  • zdravotne absolútne nezávadná
  • PEFC certifikované

Naturpanel –vonkajšia izolácia – 60mm

Sušený a hobľovaný KVH hranol – 160x60mm

Naturizol – prírodná tepelná a zvuková izolácia – 160mm

Naturpanel – vnútorná izolácia – 60mm

Raster zo sušených a hobľovaných KVH hranolov – 50mm

  • dodatočné zvýšenie tepelnej izolácie stavby
  • jednoduché uloženie rozvodov bez potreby priameho zásahu do stien

Naturpanel – finálna interiérová stena – 60mm

Naturpanel umožňuje aplikáciu širokého spektra povrchových úprav klasickými materiálmi (omietky, nátery, …), lepenie obkladov, tapiet či inštaláciu ťažkých predmetov do stien ako sú skrinky, sanita, držiaky na TV a pod. tak, ako ste zvyknutí pri bežných stavbách.