"ZDRAVÉ A ÚSPORNÉ BÝVANIE"

Výhody VestaEco Compozites

Prírodný pôvod

Prírodnou surovinou pre výrobu dosiek VestaEco sú lignocelulózové vlákna, ktoré sa nachádzajú v obilných jednoročných rastlinách. Vo svojej štruktúre je veľmi podobná dreveným vláknam a dostatok prírodného lignínu prispieva k posilneniu väzieb medzi nimi.

Treťou zložkou je živica bez formaldehydu pMDI, ktorá súčasne zabezpečuje hydrofobizáciu a stužuje dosky.

Výrobný proces vďaka inovačnej patentovanej technológii DefibraTech 1.0 vyžaduje relatívne malý podiel elektrickej energie, čo má pozitívny vplyv na emisie CO2.

Technológia DefibraTech umožňuje výrobu izolačných materiálov a ľahkých MDF dosiek z jednoročných rastlín, čo eliminuje potrebu dreva. Tým tiež chráni lesy a krajinu.

Technológie pre moderné bývanie hľadajú energeticky účinné prírodné riešenia a to nielen kvôli nižším prevádzkovým nákladom, ale v prvom rade pre zabezpečenie zdravia a pohodlia.

Použitie bežne dostupných surovín a z nich vyrobených zdravých produktov, je spolu s využitím moderných technológií dôkazom vysokého povedomia o životnom prostredí. To všetko významne prispieva k udržateľnému rozvoju.

Ochrana pred chladom aj teplom

Izolačné dosky VestaEco vďaka svojej štruktúre lignocelulózových vlákien sú vynikajúce izolanty tepla, takže v zime poskytujú zodpovedajúcu izbovú teplotu pri nízkych nákladoch na vykurovanie. Súčasne chránia pred vysokými letnými teplotami a stabilizujú interiér, aby nedošlo k prehriatiu.

Lignocelulózové vlákna majú oveľa väčšiu mernú tepelnú kapacitu ako väčšina izolačných materiálov na trhu. To znamená, že bránia prestupu tepla z exteriéru do interiéru a vnútorné priestory sa neprehrievajú.

Sú vhodné najmä pre drevostavby, pretože dosky VestaEco zvyšujú ich tepelnú izoláciu a používajú sa ako na izoláciu stien a striech, tak aj na izoláciu stropov a podláh.

Dosky VestaEco sa vo veľkej miere používajú na izoláciu stien, stropov, podláh a to ako pri drevostavbách, tak aj pri tradičných murovaných stavbách alebo pri rekonštrukcii starších domov. Je možné ich tiež použiť na vonkajšie zateplenie, ale aj vnútorné zateplenie a zateplenie napr. historických budov, kde sa vonkajšie zateplenie nedá uplatniť , pretože sa nemôže meniť vzhľad fasády.

Správna hrúbka a typ izolačného materiálu zaručujú, že budova bude mať nízku energetickú spotrebu a stavba môže dosiahnuť parametre nízkoenergetického alebo až pasívneho štandardu. Používanie týchto izolačných materiálov je vhodné, nakoľko ide o prírodné produkty, ktoré sú zdravé, nemajú žiadne škodlivé emisie a poskytujú prirodzené a priateľské prostredie.

Paropriepustnosť

Dosky VestaEco vďaka štruktúre lignocelulózových vlákien, ktoré sú difúzne otvorené, prirodzene regulujú prebytočnú vlhkosť. Priepustnosť pary vláknami zabezpečí, že priestory sú suché a ľahšie sa vyhrejú. Suché priestory zabraňujú vzniku plesní a baktérií , ktoré sú príčinou mnohých chorôb a alergií.

Priepustnosť vodnej pary je obzvlášť dôležitá v miestnostiach ako je napr. kuchyňa alebo kúpeľňa, ale dôležitý pre zdravie je aj čistý vzduch v ostatných miestnostiach.

Difúzne otvorené dosky VestaEco sú ďalším doplnkom (pasívnym) k účinnému vetraniu, ktoré je potrebné v dnešných dobre izolovaných budovách. Vďaka tomu sú dosky vhodné pre novostavby realizované tradičnými „mokrými“ technológiami, kde proces technologického odparovania vody zo stien a stropov trvá po dobu niekoľkých rokov.

Ochrana pred hlukom

Mnohostranné využitie dosiek VestaEco zahŕňa tiež akustické vlastnosti a vysokú zvukovú absorpciu, malú dynamickú tuhosť a schopnosť tlmiť zvukovú energiu. Tieto parametre zlepšujú akustické vlastnosti striech a fasád.

Izolácia VestaEco v podlahách zlepšuje krokovú a vzduchovú nepriezvučnosť konštrukcií podláh a stropov.

Máte záujem o kvalitný EKO materiál?

V Domostav energo používame pri stavbe pasívnych EKO domov iba tie najkvalitnejšie prírodné materiály. Tie zaručia výbornú tepelnú izoláciu v zime a aj v lete. Zároveň vďaka otvorenej difúznej konštrukcii sú hypoalergénne, čo má pozitívny vplyv na vaše zdravie.

Cenová ponuka