"ZDRAVÉ A ÚSPORNÉ BÝVANIE"

ThermoShield Interieur

TAM, KDE POUŽIJETE VNÚTORNÝ NÁTER THERMOSHIELD INTERIEUR, BUDETE ROZDIEL NIE LEN VIDIEŤ, ALE AJ CÍTIŤ.

ThermoShield Interieur je odolný vnútorný náter pripravený k použitiu.

ThermoShield Interieur je založený na funkcii termokeramickej membrány. Je vhodný pre takmer všetky podklady v interiéri. Z jeho vlastností vyplýva široká škála použitia na vnútorných omietkach a prínos v zlepšenej tepelno-energetickej bilancií miestnosti.

Dobrý pocit a príjemná tepelná pohoda v miestnosti sú ovplyvnené celkovou atmosférou. ThermoShield Interieur k tomu prispieva v značnej miere, lebo vďaka svojimi v praxi overenými vlastnosťami, príjemné a pohodové klíma významnou mierou spoluvytvára. Náter je okrem toho veľmi vhodný pre miestnosti, ktoré sú vystavené zvlášť vysokému zaťaženiu, napr. gastronomické prevádzky, hotely a reštaurácie, nemocnice, verejné budovy, priemyslové a športové haly, školy a pod.

Výhody náterov thermoshield interieur

  • ThermoShield Interieur vytvára pohodové klíma v ktoromkoľvek ročnom období
  • príjemný chlad aj v lete a bez klimatizačného zariadenia
  • ThermoShield Interieur šetrí v zime náklady na kúrenie a prispieva k tepelnej pohode
  • ThermoShield znižuje riziko tvorby plesní
  • ľahko sa udržuje a je dekoratívny

V letných mesiacoch ThermoShield interieur udržiava v miestostiach pohodovú klímu

Všeobecne platí, že v lete je vzdušná vlhkosť vyššia než v zime. ThermoShield Interieur vďaka svojej difúznej otvorenosti v lete nasáva vlhší vzduch a transportuje ho jemne do steny. Stena sa behom zimy stala suchšia a môže teda nerušene vlhkosť vzduchu prijímať. Keramický náter tak ochladzuje vaše steny, rovnako ako sa v lete ochladzuje vaša pokožka potením. Steny vydávajú osviežujúci chlad, vďaka čomu je pobyt v budove príjemný po celý deň i pri vysokých vonkajších teplotách. Výsledok: spánok, pri ktorom si skutočne odpočiniete, a viac energie počas dňa.

Aby sa zaručil stály prísun vlhkosti aj z vonkajšieho vzduchu, môžu sa okná v lete nechať kľudne otvorené. Táto „klimatizácia“ funguje zadarmo a nemusíme sa ani izolovať od okolia. Čerstvý, chladný vzduch a človek pritom nemusí byť zavretý. Pohoda aj v tropických dňoch a nociach.

Rovnomerné rozloženie tepla v miestnosti s ThermoShield interieur

Teplá hlava a studené nohy, a to pri naplno pustenom kúrení – kto by nepoznal tento častý pocit typický v zimných mesiacoch? Termokeramická membrána ThermoShield Interieur sa stará o rovnomerné rozloženie tepla v miestnosti. Teplotný rozdiel medzi podlahou a stropnou časťou tak môže robiť menej ako 2°C. Súčasne sa zabráni tvorbe kondenzátu na stenách a tvorbe pliesní. Môže sa tiež obmedziť vetranie, pri ktorom draho získané teplo doslova vyletí oknom.

Steny vybavené náterom ThermoShield Interieur vytvárajú veľký keramický povrch, a preto pôsobia behom studených mesiacov podobne ako kachlová piecka, ktorá vyžaruje svoje príjemné teplo do miestnosti. Keramické duté guličky, ktoré sú obsiahnuté v nátere ThermoShield Interieur, vedú teplo ako „minikachle“. Náter vďaka svojim vlastnostiam a značne zväčšenému povrchu stien rýchlo a dobre rozvádza sálavé teplo od tepelného zdroja do vzdialenejšieho povrchu stien a stropu. Kachle teraz omnoho rovnomernejšie „sálajú “ teplo do miestnosti. Súčasne sa „vytiahne“ nadmerná vlhkosť zo stien a predá sa do vzduchu. To je rozhodujúce pre izolačný efekt, lebo suché steny izolujú omnoho lepšie ako vlhké.

Vychladnuté priestory, napr. po návrate z ciest, sa rýchlejšie zohrejú. A pri nepretržitej prevádzke môžete tak vaše kúrenie značne zredukovať.

Z praxe je bezpečne doložené, že sa tak dá ušetriť cez 30% nákladov na kúrenie.

ThermoShield interieur znižuje riziko tvorby plesní

Termokeramický náter ThermoShield Interieur (aplikovaný na steny miestnosti) zvyšuje povrchovú teplotu stien a dochádza tak k posunu rosného bodu.

Rosný bod (alebo teplota rosného bodu) je teplota, pri ktorej je vzduch maximálne nasýtený vodnými parami (relatívna vlhkosť vzduchu dosiahne 100%). Ak teplota klesne pod tento bod, nastáva kondenzácia. Vzduch za určitej teploty môže obsahovať iba určité množstvo vodných pár. Čím je teplota vzduchu vyššia, tým viac vlhkosti dokáže prijať. Ak sa vzduch začne ochladzovať, vodné pary začnú kondenzovať. Rosný bod sa dá považovať za iné vyjadrenie absolútnej vlhkosti vzduchu.

Ideálne je v miestnosti dodržiavať relatívnu vlhkosť cca 45-55% a teplotu 21°C. Túto ideálnu vlhkosť sa snaží zachovať termokeramický náter ThermoShield Interieur.

Ak ošetríme steny náterom ThermoShield Interier – povrchová teplota stien (napríklad: pri 50% vlhkosti vzduchu a teplote vzduchu 20°C) určite neklesne pod rosný bod (v tomto prípade 9,3°C) a tým pádom nemôže vzniknúť na stenách „kondenzát“ vodnej pary – čiže živná pôda k rastu plesní. Týmito skvelými vlastnosťami ThermoShield Interieur znižuje riziko tvorby plesní na stenách domu / bytu. ThermoShield Interieur trojnásobne znižuje prestup tepla a zvyšuje povrchovú teplotu steny.

Keramické duté telieska (bubbles) v nátere ThermoShield Interieur, sú v špeciálnom spojive podobnému farbe. Toto spojivo reaguje na stále sa meniaci obsah vlhkosti vo vzduchu v miestnosti pri bežnom dennom živote a absorbuje prebytočnú vlhkosť. ThermoShield tak riadi všetok obsah vlhkosti v miestnosti. Podobné vlastnosti sú známe pri textílií GoreTex® alebo vlákien SympaTex®. Cítite sa dobre, pretože ste obklopení membránou prepúšťajúcou vlhkosť, namiesto toho aby ste sa potili v hermeticky uzavretom „igelitovom sáčku“.

Systém membrán je nastavený tak, že sa vlhkosť vzduchu v miestnosti pohybuje okolo optimálnych 55%. Aby sa zabránilo tropickej klíme v miestnosti, postačí omnoho kratšia fáza vetrania a napriek tomu bude vlhkosť a teplota vo veľmi prijateľnej rovnováhe. Čistý, optimálne zvlhčený vzduch uľahčí dýchanie. Stručne povedané: spôsobí pohodové klíma.

ThermoShield Interieur je zvlášť vhodný pre alergikov a astmatikov, lebo neuvoľňuje žiadne známe alergény. Nedochádza ani k zaťažovaniu vzduchu v miestnosti, pretože náter je bez emisií. Slabý zápach pri aplikácií zmizne veľmi rýchlo.

Aj pri vysokom namáhaní sú steny ako čerstvo renovované

ThermoShield Interieur prispieva k tomu, že natreté steny v miestnosti vypadajú dlhú dobu taktiež pri vysokom namáhaní ako nové. Rovnomerné rozloženie tepla znižuje cirkuláciu vzduchu, pričom dochádza k menšiemu víreniu prachu. Keramická charakteristika povrchu ošetreného muriva neumožňuje vznik elektrostatického náboja a zabraňuje chemickému spojeniu s prachovými čiastočkami. Steny sa tak omnoho menej špinia.

Naviac je tento povrch umývateľný.

Doplňujúce materiály

Technický list

Bezpečnostný list

Máte záujem o zateplenie?

V Domostav Energo sa venujeme rôznym spôsobom zatepľovania. Ak ste nenašli v našich materiáloch to, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať. Na vyžiadanie vám poskytneme aj cenovú kalkuláciu.

Cenová ponuka