"ZDRAVÉ A ÚSPORNÉ BÝVANIE"

ThermoShield Topshield

NÁTER NA STRECHY S VYSOKOU REFLEXIOU SLNEČNÉHO ŽIARENIA. THERMOSHIELD TOPSHIELD ZNIŽUJE TEPLOTU V PODKROVÍ A ŠETRÍ NÁKLADY NA KLIMATIZÁCIU A KÚRENIE.

ThermoShield TopShield je odolný strešný náter pripravený k použitiu.

ThermoShield TopShield je založený na funkcii termokeramickej membrány. Poskytuje ochranu pre takmer všetky podklady strešných konštrukcií.

Základné vlastnosti ThermoShield Topshield

  • dlhotrvajúca ochrana strechy pred škodlivými vplyvmi životného prostredia ako sú ultrafialové žiarenie, smog, špina, kyseliny, soli a morská voda
  • výrazná ochrana pred vplyvmi počasia ako je dážď, sneh, krupobitie…
  • náter je vodotesný taktiež pri extrémnych poveternostných podmienkach
  • vysoká elasticita, znižujúca tvorbu trhlín
  • energetická účinnosť v lete aj v zime
  • znižuje dilatačné napätie strešnej krytiny a nosnej konštrukcie „tepelným ukľudnením“
  • vysoká reflexia slnečného žiarenia
  • extrémna elasticita výhodná pri prechodoch rôznych materiálov

Ochrana strechy s ThermoShield Topshield

Ak má strešná krytina vystavená poveternostným vplyvom a vplyvom životného prostredia dlho plniť svoju funkciu, potrebuje dobrý ochranný štít. ThermoShield TopShield výborne plní túto úlohu. Prudký dážď, krupobitie a sneh nemôžu ThermoShield TopShield poškodiť. Dokonca ani strešné krytiny z vláknocementových dosiek (vlnitý azbest) alebo zinkových plechov nie sú pre náter žiadny problém. Po zodpovedajúcej predbežnej úprave plechových striech pomocou ThermoShield ZinkPrimer alebo ThermoShield RustPrimer sa vytvorí dlhodobá ochrana strechy, ktorá súčasne chráni podklady zo železných i neželezných kovov pred koróziou. Za mimoriadne vysokú priľnavosť na všetky obvyklé strešné krytiny vďačí ThermoShield TopShield jedinečnej kompozícii z vysoko kvalitných surovín.

ThermoShield TopShield zostáva elastický vo vysokom teplotnom rozsahu od -40°C do +150°C. Netreba sa obávať tvorby trhlín vzniknutých vytvrdzovaním.

ThermoShield Topshield má vysokú reflexiu slnečného žiarenia

Termokeramický náter ThermoShield TopShield dokáže vďaka svojim unikátnym a jedinečným vlastnostiam efektívne odrážať slnečné žiarenie. Postará sa tak o pohodové klíma v podkroví a v podkrovných priestoroch. Zaroveň pomože ušetriť nemalé náklady na klimatizáciu, pretože teplota v podkroví po aplikácii náteru ThermoShield TopShield výrazne klesne. Čím viac slnečných lúčov sa odrazí do vonkajšieho priestoru – tým menej ich prenikne cez strešnú krytinu do vnútra budovy = menšie zahrievanie vnútorných podkrovných priestorov.

Premostenie prechodov rôznych materiálov s náterom ThermoShield Topshield

Premostenie prechodov rôznych materiálov s náterom ThermoShield TopShield, jeho vysokou reflexiou slnečného žiarenia a z toho vyplývajúcim „tepelným ukľudnením “ podkladov, môžeme premostiť mnoho prechodov rôznych materiálov a udržať ich bez trhlín, ktoré vznikajú vplyvom ich rôznej tepelnej roztiažnosti. Keramické duté telieska s lomom tepelných lúčov sa starajú o značné zníženie priepustnosti tepla do strešnej konštrukcie. Tento jav vedie k výraznej redukcii tepla v interiéri pod strešným plášťom, čo pre obyvateľov pri vysokých letných teplotách znamená prijateľné prostredie aj bez klimatizácie U veľkoplošných striech obytných budov a priemyslových hál pôsobí náter pri krupobití a daždi naviac ako element tlmiaci hluk.

Doplňujúce materiály

Technický list

Bezpečnostný list

Máte záujem o zateplenie?

V Domostav Energo sa venujeme rôznym spôsobom zatepľovania. Ak ste nenašli v našich materiáloch to, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať. Na vyžiadanie vám poskytneme aj cenovú kalkuláciu.

Cenová ponuka