"ZDRAVÉ A ÚSPORNÉ BÝVANIE"

ThermoShield Exterieur

ODOLNÝ FASÁDNY NÁTER THERMOSHIELD EXTERIEUR S REGULÁCIOU VLHKOSTI V MURIVE. ZNIŽUJE TVORBU PLESNÍ A ZNIŽUJE ENERGETICKÚ NÁROČNOSŤ BUDOV.

ThermoShield® Exterieur je odolný fasádny náter pripravený k použitiu.

ThermoShield Exterieur je založený na funkcii termokeramickej membrány. Je vhodný takmer pre všetky podklady v exteriéri. Zo zvláštneho zloženia a jedinečných vlastností ThermoShield Exterieur vyplýva viacero oblastí energetického využitia jak pre letnú tak i zimnú tepelnú ochranu.

Taktiež náter na fasády ThermoShield Exterieur je výnimočný. Jeho aplikácia na plášť budovy neslúži iba k optickému zhodnoteniu a dlhodobej ochrane stavebnej konštrukcie, ale prispieva taktiež k tomu, aby sa značne znížil účet za energie v dôsledku zlepšenia tepelno-energetickej bilancie budovy.

Zatepľovať či nezatepľovať? Prečo si položiť túto základnú otázku, keď sa zo všetkých médií valia informácie o tom, ako a koľko sa dá ušetriť zateplením Vášho paneláku alebo rodinného domu? Nie vždy to musí byť pravdou.

Výhody náterov ThermoShield Exterieur

  • dlhotrvajúca ochrana fasády s ThermoShield Exterieur pred škodlivými vplyvmi životného prostredia ako ultrafialové žiarenie, smog, prach, kyseliny, soli a morská voda
  • ochrana pred poveternostnými vplyvmi ako je dážď, sneh a krupobitie…
  • ThermoShield Exterieur znižuje riziko tvorby plesní, rias, machov a húb
  • energetické úspory v zime aj v lete
  • ThermoShield Exterieur znižuje tvorbu trhlín v podklade
  • dlhodobá farebnosť

Dlhotrvajúca ochrana pre vašu fasádu s náterom ThermoShield Exterieur pred záťažami životného prostredia a pri každom počasí

Slnko a teplý vzduch podporujú ThermoShield Exterieur po nanesení v tom, že rýchlo vybudujú účinnú ochranu proti prenikaniu dažďovej vody. Nadmerná vlhkosť muriva sa vďaka funkcií membrán ThermoShieldu rýchlo odparí.

Množstvo odolných mikrokeramických guličiek, ktoré sa v elastickom spojive ThermoShield pohybujú, bránia, rovnako ako ľudská koža pri kúpaní alebo sprchovaní, prenikaniu vody do podkladu. Vysoká odolnosť náteru ThermoShield proti znečisteniu, vplyvom životného prostredia ako je smog, kyseliny, soli, ozón a ultrafialové žiarenie, a enormná elasticita zaisťujúca dlhodobú ochranu, ktorá zabraňuje tvorbe trhlín spôsobených krehnutím a starnutím. Trhlinky spôsobené pnutím sa silno zredukujú, pretože tepelná ochrana značne redukuje rôzne dilatačné pohyby stavebných materiálov.

ThermoShield Exterieur bráni tvorbe vlhkosti

ThermoShield Exterieur je odolný proti extrémom počasia, napr.: prudkému dažďu, krupobitiu alebo sneženiu. Náter ThermoShield sa tak stará o suché stavebné materiály a znižuje riziko nežiadúceho „ozelenenia “ fasády, ktoré sa často vyskytuje ako sprievodný jav pri vzniku kondenzačnej vody. Vďaka vysokému podielu keramickej zložky a bráneniu tvorbe vlhkosti na povrchu plášťa budovy, neposkytuje ThermoShield Exterieur živnú pôdu hubám, lišajníkom a machom.

Preto môžeme úplne vynechať následnú aplikáciu jedov škodlivých pre životné prostredie a zdravie. Škodám spôsobených pliesňami v murive alebo na jeho povrchu sa zabráni, lebo náter prevádza kolísavý podiel vlhkosti v murive na ustálenú vlhkosť stavby.

ThermoShield Exterieur je dimenzovaný tak, že tieto funkcie sú k dispozícií počas celých rokov napriek všetkým zaťaženiam. Podnebie so svojim prirodzeným kolísaním ponúka aj nutné okrajové podmienky k tomu, aby popísané stavebné fyzikálne procesy so svojimi žiadúcimi efektmi úspory energie a ochrany mohli neustále prebiehať.

ThermoShield Exterier prepúšťa vodné pary a umožní domu dýchať

Rovnako ako ľudská koža, predstavuje náter ThermoShield Exterieur zväčšený povrch a poskytuje dosť vzduchu na dýchanie tomu, čo sa nachádza pod ním. „Umelé dýchanie“ budov pomocou klimatizačných zariadení sa môže obmedziť alebo úplne zastaviť. Ušetrí to nielen peniaze, ale pre obyvateľov to zníži aj riziko letného prechladnutia.

Náter ThermoShield zvyšuje izolačnú schopnosť muriva, aj napriek tomu, aby ho uzavrelo. Má tak úplne podstatnú výhodu oproti iným opatreniam, ktoré majú rovnako za cieľ redukciu odvádzania tepla. Niektoré iné opatrenia často murivo uzatvárajú a tým ho zadusia (alebo dokonca v najhoršom prípade „utopia“).

 

Fasády a steny zostanú ako nové veľa rokov: ThermoShield Exterieur má dlhú životnosť

ThermoShield Exterieur pri ošetrených plochách bráni vzniku elektrostatického náboja a tým znemožňuje chemické spojenie s prachovými časticami. Ak sa po niekoľkých rokov predsa len nečistota usadí, umožňuje kombinácia keramiky a veľmi odolného nosného spojiva bezproblémové čistenie všetkých natrených plôch vodou a dokonca aj vysokotlakovými prístrojmi. ThermoShield Exterieur sa tak postará o nadpriemerne dlhodobú čistotu fasádya jej stálu farebnosť.

Doplňujúce materiály

Technický list

Bezpečnostný list

Máte záujem o zateplenie?

V Domostav Energo sa venujeme rôznym spôsobom zatepľovania. Ak ste nenašli v našich materiáloch to, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať. Na vyžiadanie vám poskytneme aj cenovú kalkuláciu.

Cenová ponuka